ENG
РУС
УКР
Адреса:
м. Ромни, вул. Соборна, 13/71
Телефон:
(05448) 5-29-15, (05448) 5-33-00

Інформаційний пункт підприємця в ЦНАП м.Ромни інформує!

Держава допоможе безробітним стати підприємцями!

Згідно Постанови Кабінету Міністрів України від 21.04.2021 №397 «Деякі питання сприяння економічній самостійності малозабезпечених сімей» з 1 січня 2022 року безробітні малозабезпечені зможуть отримати фінансову допомогу від держави для започаткування власного бізнесу. Допомога буде надаватися в рамках нової бюджетної програми сприяння економічній самостійності малозабезпечених сімей (Рука допомоги), розробленої Міністерством соціальної політики України.

На реалізацію цієї програми у прийнятому Верховною Радою України державному бюджеті на 2022 рік передбачено близько 100 млн. грн. Безвітсоткова фінансова допомога розміром до 15 мінімальних зарплат, що на початок 2022 року – становить 97500 грн., зможе використовуватися тільки для оплати рахунків на придбання необхідного для заснування власної справи обладнання і матеріалів. Через три роки підприємницької діяльності допомогу потрібно буде повернути.

Вагома перевага цієї програми в тому, що сума, яка повертається, зменшується на розмір сплачених за три роки податків та єдиного соціального внеску. Крім того, якщо такий підприємець працевлаштує ще двох осіб за направленням центру зайнятості, повертати допомогу державі буде не потрібно.

Для отримання фінансової допомоги потрібно звернутись із заявою до центру зайнятості за місцем проживання. Також до центру зайнятості необхідно надати довідку про відсутність притягнення до кримінальної відповідальності, судимості та бізнес-план майбутньої справи. Розробити бізнес-план допоможуть працівники центрів зайнятості, які надаватимуть учасникам бюджетної програми консультації із започаткування й ведення бізнесу та організовуватимуть для них безкоштовне професійне навчання.

Для більш детальнішої інформації, опис механізму надання допомоги можна отримати за посиланням.