ENG
РУС
УКР
Адреса:
м. Ромни, вул. Соборна, 13/71
Телефон:
(05448) 5-29-15, (05448) 5-33-00

Зміни в порядку надання житлових субсидій з грудня 2022 року

До уваги громадян❗️
З метою врегулювання найбільш актуальних питань щодо надання населенню житлових субсидій в умовах воєнного стану Урядом у вересні поточного року прийнято рішення щодо передання функцій з призначення, нарахування й виплати житлових субсидій від органів соціального захисту населення до органів Пенсійного фонду України.
‘ Починаючи з 1 грудня 2022 року, призначення житлових субсидій, прийом громадян з цих питань здійснюватиметься органами пенсійного фонду України за екстериторіальним принципом, що дозволить забезпечити право людей на допомогу в умовах, коли вони вимушено змінили своє місце проживання.
З’явиться також можливість звернення громадян з питань надання житлових субсидій в електронній формі через веб-портал електронних послуг та мобільний додаток Пенсійного фонду України.
З січня 2023 року весь процес щодо надання житлових субсидій (прийом громадян, призначення, нарахування і виплата) здійснюватимуть органи пенсійного фонду України. Інформація про одержувачів житлової субсидії буде передана Пенсійному фонду України.
Крім того, залишиться можливість звернення громадян з питань надання житлових субсидій до уповноважених посадових осіб виконавчого органу сільської, селищної, міської ради відповідної територіальної громади та посадових осіб центру надання адміністративних послуг, а також через портал Дія.
Таким чином, для громадян, які вже отримують житлову субсидію, нічого не зміниться. Змінюється лише орган, який надалі адмініструватиме надання житлових субсидій. Громадяни, як і раніше, отримуватимуть відповідні кошти на свій банківський рахунок або через поштове відділення.
ЗВЕРНІТЬ УВАГУ!
Заборгованість з оплати житлово-комунальних послуг аналізується лише під час призначення житлової субсидії. За наявності простроченої понад три місяці заборгованості, термін позовної давності якої не минув і загальна сума якої перевищує 40 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (680 грн), субсидія може бути призначена лише в разі укладення договору про її реструктуризацію або оскарження споживачем заборгованості в судовому порядку.
Для домогосподарств, яким житлова субсидія вже призначена (відповідно до законодавства субсидія призначена до закінчення опалювального сезону – квітень 2023 року), наявність заборгованості буде враховуватись під час призначення житлової субсидії на наступний період у травні 2023 року.
📢Повідомляємо Вас, що громадяни, які зареєстровані на території Роменської міської територіальної громади можуть подати заяви для оформлення житлових субсидій в Центрі надання адміністративних послуг міста Ромни або на віддалених робочих місцях у відповідних старостинських округах.
✅Наша адреса: вул. Соборна,13/71, м. Ромни, Сумська область.
Тел.: (05448) 5 33 00; 5 29 15: (098) 783 48 66.
✅Відділ обслуговування громадян №3 Головного управління Пенсійного фонду України в Сумській області:
Контакти: вул. Гетьмана Мазепи, 3, м. Ромни, Сумська область
Тел. (068) 882 12 08; (05448) 5 15 98.