ENG
УКР
Адреса:
м. Ромни, вул. Соборна, 13/71
Телефон:
(05448) 5-29-15, (05448) 5-33-00

Нарада щодо взаємодії реєстрів територіальних громад з Єдиним державним демографічним реєстром ДМС

Сьогодні на базі Роменської територіальної громади за участю Управління державної міграційної служби України в Сумській області та територіальних громад Роменського району відбулось засідання круглого столу на тему: «Взаємодії реєстрів територіальних громад з Єдиним державним демографічним реєстром та іншими інформаційно-телекомунікаційними системами ДМС».

Начальник Управління адміністративних послуг Роменської міської ради Павліна Оганесян та начальник відділу реєстру територіальної громади Тетяна Чуба презентували роботу автоматизованого реєстру територіальної громади, який був придбаний у 2017 році за кошти міської ради для належної роботи органу реєстрації місця проживання.

За словами Тетяни Чуби завдяки установленому програмному забезпеченню покращилась робота з населенням з питань реєстрації/зняття з реєстрації місця проживання фізичних осіб, значно скоротився час на обслуговування відвідувачів, з’явилась можливість надавати «експрес» послуги. І вже на сьогодні до реєстру підключені 15 віддалених робочих місць, які теж здійснюють реєстрацію/зняття з реєстрації місця проживання. Також Тетяна Євгеніївна повідомила, що на рівні з цим реєстром спеціалістами відділу ведеться реєстр територіальних громад ДМС, що дає можливість надавати необхідні послуги одразу.

Відділ реєстру територіальної громади Управління адміністративних послуг працює у тому числі й над експериментальним проектом «Е-Малятко» та надає послуги , використовуючи цифрові документи для швидкого обслуговування населення.

У ході обговорення начальник відділу з питань громадянства, паспортизації, реєстрації та еміграції УДМС у Сумській області Людмила Старцева розповіла про нагальність взаємодії з органами виконавчої влади та місцевого самоврядування для безперешкодної роботи в реєстрі територіальної громади. Людмила Геннадіївна повідомила про нагальність оновлення інформації в реєстрах шляхом видачі довідок, внесення даних до облікової картки та перенесення інформації з паперових носіїв до електронних форм. В іншому випадку громадяни все частіше стикатимуться з не реалізацією своїх прав та обов’язків, тому запропонувала основні дієві способи для наповнення демографічних реєстрів таких як: взаємодія з державними установами, організаціями та навчальними закладами, комунікація з населенням з метою роз’яснення порядку функціонування реєстру та інше.

Окрім цього, для ефективності роботи Людмила Старцева рекомендувала забезпечити відділи територіальних громад Роменського району спеціальними лампами та зчитувачами підроблених чи недійсних документів.

Загалом начальник відділу УДМС надала великий спектр відповідей стосовно роботи в реєстрі територіальної громади: одночасної реєстрації та зняття з реєстрації, видачі довідок про реєстрацію місця проживання особам, яким виповнюється 14 років, порушення при недотриманні закону України «Про захист персональних даних».