Зазначене питання було обговорено з фахівцями Роменська Міська Рада під час консультативного візиту в місто Ромни керівниці ULEAD Сумський регіональний офіс Марина Лобова та радника з регіонального розвитку Григорій Стариков.
«Важливо, що керівництво міста вже зараз думає про інтереси та потреби сільських населених пунктів, які найближчим часом будуть складовою Роменської ОТГ🧩 та розглядає можливість реалізації проєктів, важливих саме для розвитку цих територій», – прокоментував Григорій Стариков.
Під час зустрічі були розглянуті і питання розробки стратегії розвитку перспективні варіанти проєктів для подання на конкурс секторальної бюджетної підтримки за кошти ЄС а також враження від тестування онлайн платформ для цього конкурсу та ДФРРПідтримку громаді в зазначених питаннях буде надаватися за підтримки Програми ULEAD з Європою / ULEAD with Europe/
«Незважаючи на загальні тенденції урбанізації, перед об’єднаними територіальними громадами, які утворюються навколо міст обласного значення, стоїть особлива задача – зробити максимум для збереження сільської ідентичності. Тільки так можна буде побудувати дійсно сильну та згуртовану громаду. Тому ми вітаємо ініціативи, спрямовані на врахування інтересів всіх жителів», – зазначила Марина Лобова.
Нагадаємо, що згідно з чинним перспективним планом до складу #РоменськаОТГ входять територіальні громади 15 місцевих рад. Наразі йде активне обговорення проектів перспективних планів в областях, у профільному Міністерстві та комітеті ВРУ, які будуть покладені в основу нового адміністративно-територіального устрою держави. Місцеві вибори восени 2020 року пройдуть вже на новій територіальній основі.