ENG
УКР
Адреса:
м. Ромни, вул. Соборна, 13/71
Телефон:
(05448) 5-29-15, (05448) 5-33-00

Несплата аліментів💰: наслідки для батьків та дітей 👩‍👧‍👦
Несплата аліментів – це серйозне порушення батьківських обов’язків, яке має негативні наслідки як для батьків, так і для дітей.
У Центральному міжрегіональному управлінні Мін’юсту нагадали, що воєнний стан не звільняє від обов’язку повноцінно виконувати рішення суду про сплату аліментів.
☝️Крім того, запровадження воєнного стану не встановлює будь-яких заборон для нарахування пені за прострочення сплати аліментів. Отже, невиконання батьківських обов’язків та несплата аліментів – можете привести до штрафних санкцій.
💸Штраф накладається у відсотковому співвідношенні до сукупного розміру заборгованих платежів за певний період:
▪️за 1 рік несплати аліментів – 20%;
▪️за 2 роки – 30%;
▪️за 3 роки – 50%.
“Такі додаткові кошти дитина отримує у повному обсязі, оскільки такі фінансові нарахування є своєрідною компенсацією за вимушене очікування”, – пояснили в міжрегіональному управлінні.
❗Як стягнути аліменти?
Позови до боржника пред’являються в суд за місцем його проживання або перебування. Також можуть пред’являтися за зареєстрованим місцем проживання чи перебування позивача. При цьому позивачі у справах про стягнення неустойки (пені) за прострочення сплати аліментів звільняються від сплати судового збору під час розгляду справи в усіх судових інстанціях.
❗Зазначається, що боржники по аліментах у майбутньому не зможуть вимагати у старшому віці допомоги та аліментних платежів від дорослих дітей.
Тимчасова допомога для дітей, батьки яких не сплачують аліменти
Діти віком до 18 років, батьки яких ухиляються від сплати аліментів, не мають можливості утримувати дитину або місце проживання (перебування) їх невідоме, мають право на тимчасову державну допомогу.
☝️Тимчасова допомога призначається у разі, коли:
▪️відомості про одного з батьків (платника аліментів) внесено до Єдиного реєстру боржників у зв’язку з несплатою ним аліментів;
▪️стосовно одного з батьків здійснюється кримінальне провадження або він перебуває на примусовому лікуванні, у місцях позбавлення волі, якого визнано в установленому порядку недієздатним, а також перебуває на строковій військовій службі;
▪️місце проживання (перебування) одного з батьків не встановлено.
✅Для її отримання необхідно звернутись до:
▪️Структурних підрозділів з питань соціального захисту населення районних, районних у мм. Києві та Севастополі держадміністрацій;
▪️виконавчих органів міських, районних у містах (у разі їх створення) рад;
▪️виконавчих органів сільських, селищних, міських рад;
▪️Центрів надання адміністративних послуг.